naKogo.info

Informacje o akcji naKogo.info - Sprawdź, na kogo głosujesz!

Jak jest teraz?

Politycy i polityczki dużo mówią, zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczej. Obiecują, deklarują, spotykają się, uśmiechają - a my wierzymy...

Po kampanii, sytuacja diametralnie się zmienia. Obietnice i deklaracje odchodzą w zapomnienie, a politycy i polityczki szybciutko zmieniają priorytety i zamiast np. związków partnerskich mamy znowu figę z makiem.

Co zrobić, żeby to zmienić?

Nie iść na wybory? To średnia opcja, bo ktoś po prostu zagłosuje za nas...a ustawa zakazująca "propagandy genderowej" wejdzie w życie szybciej niż nam się wydaje.

Idź na wybory i oddaj głos na kandydata/kandydatkę, którzy na pewno na niego zasługują.

naKogo.info pomoże Ci łatwo i szybko sprawdzić:

  • jak kandydat/kandydatka głosowała/a w kwestiach LGBT,
  • co partia, którą prezentuje kandydat/kandydatka robiła na rzecz równości LGBT,
  • jak skuteczne w uchwalaniu prawa dla LGBT były partie rządzące,
  • jak wypowiadają się politycy i polityczki partii na temat równości LGBT.

Deklaracja poparcia postulatów LGBT

Deklaracja postulatów LGBT- wybory do Parlamentu Europejskiego 2014, została przygotowana przez ILGA-Europe, organizację zrzeszającą europejskie organizacje LGBT.

W deklaracji znajduje sie 10 postulatów dotyczących równouprawnienia osób LGBT, które przyszli europosłowie i europosłanki podpisując dokument deklarują się je wspierać w trakcie swojej kadencji.

Kampania Przeciw Homofobii wysłała do wszystkich komitetów wyborczych informację o możliwości podpisania deklaracji.

Przy kandydatkach i kandydatach, którzy podpisali deklarację znajduje się:

W opisach komitetów wyborczych znajdziecie statystyki ile kandydatów i kandydatek podpisało deklaracje.

Pobierz deklarację
Pobierz manifest

Kandydatki i kandydaci, którzy podpisali Deklarację:

  1. Marta Abramowicz (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  2. Juliusz Adel (Partia Zieloni, lubuskie i zachodniopomorskie)
  3. Małgorzata Aulejtner (Partia Zieloni, Warszawa)
  4. Piotr Bauć (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  5. Elżbieta Bińczycka (Europa Plus Twój Ruch, małopolskie i świętokrzyskie)
  6. Jolanta Borzęcka (SLD, łódzkie)
  7. Rafał Depczyński (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  8. Iza Desperak (Partia Zieloni, łódzkie)
  9. Anna Didowicz (Europa Plus Twój Ruch, łódzkie)
  10. Katarzyna Dmochowska (Partia Zieloni, Warszawa)
  11. Dawid Dobrowolski (Partia Zieloni, łódzkie)
  12. Genowefa Grabowska (Europa Plus Twój Ruch, śląskie)
  13. Grzegorz Gruchalski (SLD, Warszawa)
  14. Agnieszka Grzybek (Partia Zieloni, Warszawa)
  15. Jan Hartman (Europa Plus Twój Ruch, małopolskie i świętokrzyskie)
  16. Krzysztof Iszkowski (Europa Plus Twój Ruch, Warszawa)
  17. Elżbieta Jachlewska (Partia Zieloni, pomorskie)
  18. Magdalena Kasznia (Europa Plus Twój Ruch, lubuskie i zachodniopomorskie)
  19. Maciej Konieczny (Partia Zieloni, Warszawa)
  20. Monika Kosińska (Europa Plus Twój Ruch, wielkopolskie)
  21. Inga Kostrzewa (Europa Plus Twój Ruch, Warszawa)
  22. Ewa Koś (Partia Zieloni, lubuskie i zachodniopomorskie)
  23. Małgorzata Kowalska (Europa Plus Twój Ruch, podlaskie i warmińsko-mazurskie)
  24. Maciej Kowalski (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  25. Wioletta Krysiak (Partia Zieloni, łódzkie)
  26. Wojciech Krysztofiak (Europa Plus Twój Ruch, lubuskie i zachodniopomorskie)
  27. Mirosław Królewicz (Europa Plus Twój Ruch, kujawsko-pomorskie)
  28. Jacek Kwaśniewski (Europa Plus Twój Ruch, kujawsko-pomorskie)
  29. Monika Kwiatkowska (Partia Zieloni, pomorskie)
  30. Robert Kwiatkowski (Europa Plus Twój Ruch, dolnośląskie i opolskie)
  31. Dobrosława Lewicka (Partia Zieloni, śląskie)
  32. Błażej Makarewicz (SLD, mazowieckie)
  33. Dorota Markiewicz (Europa Plus Twój Ruch, lubuskie i zachodniopomorskie)
  34. Daniel Michalski (Partia Zieloni, lubuskie i zachodniopomorskie)
  35. Jaroslaw Milewczyk (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  36. Mateusz Mirys (Partia Zieloni, łódzkie)
  37. Wojciech Muża (Europa Plus Twój Ruch, pomorskie)
  38. Magdalena Nieckarz (Europa Plus Twój Ruch, mazowieckie)
  39. Barbara Nowacka (Europa Plus Twój Ruch, lubelskie)
  40. Wanda Nowicka (Europa Plus Twój Ruch, Warszawa)
  41. Tomasz Orzechowski (Partia Zieloni, łódzkie)
  42. Monika Paca (Partia Zieloni, śląskie)
  43. Andrzej Potocki (Europa Plus Twój Ruch, śląskie)
  44. Łukasz Płachta (Europa Plus Twój Ruch, lubelskie)
  45. Krzysztof Sapała (Partia Zieloni, lubuskie i zachodniopomorskie)
  46. Joanna Senyszyn (SLD, małopolskie i świętokrzyskie)
  47. Maciej Smykowski (Partia Zieloni, śląskie)
  48. Hanna Strauss (Europa Plus Twój Ruch, kujawsko-pomorskie)
  49. Krystyna Strzala (SLD, pomorskie)
  50. Kazimiera Szczuka (Europa Plus Twój Ruch, kujawsko-pomorskie)
  51. Tomasz Szypuła (Europa Plus Twój Ruch, Warszawa)
  52. Jacek Tabisz (Europa Plus Twój Ruch, dolnośląskie i opolskie)
  53. Grzegorz Tereszkiewicz (Europa Plus Twój Ruch, podkarpackie)
  54. Mateusz Urban (Partia Zieloni, Warszawa)
  55. Artur Wieczorek (Partia Zieloni, Warszawa)
  56. Kinga Wojtczak (Europa Plus Twój Ruch, lubuskie i zachodniopomorskie)
  57. Marcelina Zawisza (Partia Zieloni, śląskie)
  58. Monika Żak (Europa Plus Twój Ruch, małopolskie i świętokrzyskie)
  59. Kamil Żebrowski (Europa Plus Twój Ruch, podlaskie i warmińsko-mazurskie)

Uwzględnione głosowania

Kandydatki i kandydaci, którzy pełnili w ostatniej kadencji funkcję posła_nki do Sejmu lub do Parlamentu Europejskiego zostali ocenieni ze względu na głosowania nad aktami prawnymi dotyczącymi równości LGBT.
Poniżej wymieniamy wszystkie uwzględnione przez nas głosowania wraz z odnośnikami do pełnych wyników oraz [projektów] aktów prawnych, których dotyczyły.
W przypadku głosowań w Polskim Parlamencie, poza głosowaniami nr 3 i 4, głosy oddane przeciw uwzględniane były jako za równością, ponieważ głosowane były wnioski o odrzucenie projektów na rzecz równości LGBT.

Głosowania w Polskim Parlamencie

  1. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, zawartego w druku nr 340 (25.05.2012)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  2. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, zawartego w druku nr 383 (25.05.2012)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  3. Głosowanie nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich, druk nr 552 (24.07.2012)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  4. Głosowanie nad utrzymaniem w porządku dziennym punktu: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich, druk nr 554 (24.07.2012)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  5. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich, zawartego w druku nr 552 (25.01.2013)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  6. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich, zawartego w druku nr 554 (25.01.2013)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  7. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o umowie związku partnerskiego, zawartego w druku nr 825 (25.01.2013)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  8. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o uzgodnieniu płci (06.12.2013)
    pełne wyniki treść projektu ustawy
  9. Głosowanie nad przyjęciem wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania oraz niektórych innych ustaw, zawartego w druku nr 1051 (21.06.2013)
    pełne wyniki treść projektu ustawy

Głosowania w Parlamencie Europejskim

  1. Sexual orientation and gender identity at the UN Human Rights Council (28.09.2011)
    pełne wyniki treść rezolucji
  2. Fight against homophobia in Europe (24.05.2012)
    pełne wyniki treść rezolucji
  3. Fight against homophobia in Europe (04.02.2014)
    pełne wyniki treść sprawozdania